Haber

CHP’li Tunç Soyer’in gizli ortaklığı ortaya çıktı! O anlar görüntülendi

Yaklaşan seçimler öncesi HDP ile eli kanlı terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı CHP’nin yakın ilişkisi bir kez daha gün yüzüne çıktı.

HDP, Demokratik Yerel Yönetimler Kurulu’ndan sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda 27. Dönem Batman hakkında açılan kapatma davasında siyasi yasaklılar listesinde yer alan HDP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Eş Genel Başkanı Yunus Parım Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte. Kemeraltı’ndaki Egemenlik Residence’ta Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. Gizli ve sessiz geçen görüşme Sabah gazetesi tarafından görüntülendi.

TERÖRİSTİN CENAZESİNE KATILDI
Hatırlanacağı üzere 2018’de Hakkari’de güvenlik güçleriyle çıkan çatışmada ölü bulunan ‘Simko Kerboran’ kod adlı Devran Baysal’ın cenazesine Mehmet Rüştü Tiryaki ve Feleknas Uca katıldı. Savcılık, Rüştü Tiryaki hakkında soruşturma başlattı ve terör örgütü propagandası yapmaktan Feleknas Uca.

MİT OPERASYONU İLE YAKALANDI
Katıldığı HDP Elazığ 4. Olağan Kongresi’nde “Tek muhatap İmralı” ve ardından terör elebaşı Öcalan için “Sevgili” tabirini kullanan Yunus Parım’ın “Laşer” kod adlı ağabeyi Irak’a atanmıştı. 10 Şubat 2021’de MİT. Sincar Bölgesi’nde düzenlenen operasyonda yakalanarak Türkiye’ye getirildi. İbrahim Parım, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

BAKAN SOYLU AÇIKLADI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP’li belediyelerde terör bağlantılı kişilerle ilgili kırmızı dosyayı açarak Mustafa Demir hakkında şu açıklamayı yaptı; “SGK tutanaklarında Mustafa Demir’in İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde teknisyenlik yaptığı yazmaktadır. Bu şahıs gözaltına alınarak sevk edildiği isimli yetkililerce tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. 2. Kogra-gel Kongresine katıldı”

KAYNAK: SABAH

ulashaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu