Haber

Adalet Bakanlığı personelinden Türk Kızılayı’na kan bağışı

Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen depremlerin ardından bir Adalet Bakanlığı çalışanı bölgenin ihtiyacını karşılamak için kan bağışında bulundu.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, bakanlık bünyesinde Türk Kızılayı Kan Bağış Merkezi kuruldu.

Deprem bölgesinde yaraların sarılmasına yardımcı olmak için kan bağışında bulunan işçi, herkesi ihtiyaç doğrultusunda kan bağışına davet etti.

Deprem nedeniyle büyük acılar çektiklerini belirten Hakim Hüseyin Aksoy, “Adalet Bakanlığı personeli olarak Bakanlığımız tarafından düzenlenen kampanyaya elimizden geldiğince destek vererek depremzedelerimize destek olmaya çalışıyoruz. uzaktan yapabileceğimiz imkanlar. Bunu yaptığımız için gurur duyuyoruz. En iyi dileklerimi gönderiyorum.” terimini kullandı.

Herkesi kan bağışına davet eden bakanlık çalışanı Seda Kaya, “Deprem için çok üzgünüz. İnanın burada çok acı hissettik. Biz Adalet Bakanlığı çalışanları olarak elimizden geldiğince elimizden geleni yapıyoruz. Biz de kan bağışında bulunuyoruz. Bağış yapacak herkesi Türk Kızılayı’na davet ediyoruz.” sözlerini kullandı.

Kan bağışının önemine vurgu yapan Bakanlık çalışanı Menderes Çelebi, şunları söyledi:

“Bir Adalet Bakanlığı mensubu olarak böyle bir etkinliğin yapılmasından memnuniyet duyuyorum. Gördüğüm kadarıyla büyük bir ilgi var, herkes kan bağışında bulunmak için sıraya girmiş durumda. Bu sevindirici bir konu. Yani sevindirici bir durum. , oradaki insanların her konuda bize ihtiyacı var. Hem kan bağışında bulunarak hem de maddi olarak… Ayni yardıma ihtiyacımız var, ne gerekiyorsa yapmamız gerekiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu